Arsan
1.200,00TL
Arsan adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Beretta
1.200,00TL
Beretta adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Bersa
1.200,00TL
Bersa adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Browning
1.200,00TL
Browning adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Canik
1.200,00TL
Canik adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Colt
1.200,00TL
Colt adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Cz
1.200,00TL
Cz adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Girsan
1.200,00TL
Girsan adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Glock
1.200,00TL
Glock adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Hk
1.200,00TL
Hk adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Hs
1.200,00TL
Hs adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
İkili şarjörlük
İkili şarjörlük..
Jericho
1.200,00TL
Jericho adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
M&P
1.200,00TL
M&P  adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Ruger
1.200,00TL
Ruger  adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Sarsılmaz
1.200,00TL
Sarsılmaz  adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Sig Sauer
1.200,00TL
Sig Sauer  adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Smith&Wesson
1.200,00TL
Smith&Wesson  adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Springfield
1.200,00TL
Springfield adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Star
1.200,00TL
Star  adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Steyr
1.200,00TL
Steyr  adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Stoeger
1.200,00TL
Stoeger  adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Tekli Şarjörlük
Tekli Şarjörlük..
YENİ
Tisaş
1.200,00TL
Tisaş adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Walther
1.200,00TL
Walther  adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
YENİ
Zigana
1.200,00TL
Zigana adlı üreticiye ait silah kılıflarına buradan ulaşabilirsiniz...
Gösterilen: 1 ile 26 arası, toplam: 26 (1 Sayfa)

Silah Kılıfı Yapımı Hakkında Tüm Merak Edilenler

İnsanlar sahip oldukları meslek, silah hobisi ya dakendisini korumak amacıyla silah taşıyabiliyor. Silahların belirli birağırlığının ve hacminin olması taşımayı biraz zor bir hale getirmekte. Bununiçin de silah kılıflarının kullanımı şart oluyor. Aksi halde hareket anındasürekli olarak rahatsızlık hissi duyulabilirken silahın rahat bir şekildekullanımı da engellenmiş oluyor.

Silahların türünde ya da şeklinde yaşanan değişimlersilahlara uygun kılıfların da farklılaşmasına sebep olmaktadır. Bazı silahlarınebat olarak birbirine benzemesi sebebiyle aynı kılıflara uyması mümkün olur.Ancak genellikle silaha özel kılıfların yapımı ya da satın alımı gerekliolacaktır. Silah kılıfı yapımı konusunda bilgi sahibi olmayan kişilerdahi kısa bir araştırma ile özel kılıflar imal edebilirler. 


Silah Kılıfı Nedir?

Silahların rahat bir şekilde taşınması, düşmesininengellenmesi ya da kullanılması gerektiğinde rahatlıkla ulaşımın sağlanabilmesiamacıyla üretilmiş olan ürünler silah kılıfı olarak isimlendirilmektedir. Kılıflarsilahların güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar. Silah sahipleri çok rahatbir şekilde silaha ulaşım sağlarken hızlı bir şekilde kullanabilir.

Silah kılıfları birçok farklı malzemeden imal edilirkenekstra özelliklere de sahip olabilir. Özel kilitlere sahip olan kılıflardasilahların direkt olarak çekilip çıkarılması zor olacağından ekstra güvenliksunduğu söylenebilir. Benzer bir şekilde bazı kılıfların silahların ekstraekipmanlarını taşımak için de gözleri bulunur. Bunlar da ürünü daha kullanışlıhale getirir. Silah kılıfı yapımı işini üstlenecek olan kişilerinbunları analiz etmesi şarttır. 


Silah Kılıfı Türleri Neler?

Kendisi için silah kılıfı yapmayı ya da silah kılıfı yapımı konusunda uzman olan kişilerden silah kılıfı almayı düşünen kişilerin ilk olarak hangi türde bir kılıf alacağına karar vermesi gerekir. Bu kararları verirken silahın türü de etkili olur. İlk olarak silahın türüne uygun kılıfların belirlenmesi, sonrasında ise kendi konfor düzeyini arttıracak olan kılıflara yönelim gösterilmesi gerekmektedir. 

Kanatlı Silah Kılıfları

Silah kılıfı dendiğinde akla gelen ilk ürünler kanatlı silah kılıflarıdır. Son derece yaygın bir biçimde kullanılabilirler. Sahip oldukları şekil sebebiyle kanatlı olarak isimlendirilen ürünlerdir. Rahat bir şekilde silahın taşınmasını sağlarken kendine özel bir kilit sistemine sahiptir. Silahın çıkarılması için bu küçük kilidin açılması gerekli olur. Ancak bu kilit sistemini kullanmak mecburi değildir. 

Koltuk Altı Silah Kılıfları

Silah kılıfları arasında çok yaygın bir şekilde kullanılan diğer ürün ise koltuk altı silah kılıfıdır. Kemerli yapısı ile birlikte giyilen kılıflar arasında yer alır. Kullanıcılar kemer kısımlarının arasından kollarını geçirirler ve böylece silahın ağırlığı gövdeye eşit dağılır. Silahın ağırlığı eşit dağıldığı için kullanıcıların rahat ettiği bir sistemdir. Genellikle silah taşınan meslek gruplarında tercih edilir. 

Bel Kılıfları

Silahı bel kısmında taşımayı tercih eden kişiler için bel kılıfları en uygun seçenekler arasında yer alır. Silah kılıfı yapımı düşünen kişiler için de tercih edilebilecek bir modeldir. Bu modelin en önemli özelliği arka kısmında bir kilit sistemi barındırmaz. Bu sayede silahı çok hızlı bir şekilde çekmek ve kullanıma hazır pozisyona getirmek mümkün olmaktadır. Acil durumlar ile karşı karşıya kalan kişiler tercih edebilir. 

Toplu Tabanca Kılıfları

Silahın türüne göre değişiklik gösteren kılıflardan bir tanesi toplu tabanca kılıflarıdır. Şarjör kısmı dışarıda ve orta kısımda yer alan, kısaca toplu olarak isimlendirilen tabancalar için üretilen kılıflardır. Mermilerin konduğu kısım silahtan dışa doğru büyüdüğü için bu kısımda özel bir bolluk olması gerekir. Silah kılıfı yapımı için zor bir model olarak gösterilebilir. Top kısmında sert malzeme kullanımı şart olacaktır. 

İç Kılıflar

Silahı pantolonunun iç kısmında kullanmayı düşünen kişiler için en uygun kılıf türü iç kılıftır. Bu kılıf türü Silah kılıfı yapımı için en basit tasarıma sahiptir. Yalnızca silahın net bir şekilde yerleşebileceği bir göze sahip olur. Silah direkt olarak gözden çıkarılarak kullanılabilir. Pantolon içerisine konan silah vücut ile temas etmediğinden kullanıcısı çok fazla rahatsız etmez. Daha yumuşak kumaşlar kullanılarak imal edilebilen bir kılıf türüdür. 

Ayak Bilek Kılıfları

Silahın taşınması için birçok farklı bölge bulunur. Ayak bilekleri de bu bölgeler arasında yer almaktadır. Ekstra bir silah taşımak zorunda olan kişiler için muhteşem bir seçenek olacaktır. Bunun yanı sıra bilekte taşınan silahlar minimum seviyede rahatsızlık verdiğinden birçok kişi tarafından tercih edilebilir. Ayak bileğini saran özel kemerlere sahip olan modellerdir. 

Özel Kılıflar

Silah kılıflarının sonuncusu ise özel kılıflardır. Bu kılıf türü, kılıfında ekstra özellikler bulunmasını isteyen kişiler için üretilmektedir. Genellikle şekil olarak büyük farklılıklar olmaz. Ancak yılan ya da timsah derisi gibi özel malzemelerden elde edilir. İstenirse üzerinde isim ya da logo gibi özel tasarımların söz konusu olabildiği kılıf türüdür. 

Evde Silah Kılıfı Yapımı İçin Gerekli Malzemeler Neler?

Silah kılıflarını hazır bir şekilde satın almayı düşünmeyen kişiler evde kolayca silah kılıfı yapabilirler. Silahın taşınması ve kullanımı aşamasında bir problem olmaması adına hassas davranılması gereken işlemlerdir. İlk etapta silahlar için uygun olan kumaşların elde edilmesi gerekli olur. Silahın türüne ve nerede taşınacağına göre kullanılacak olan kumaşlar da değişiklik gösterecektir. 

Silah kılıfları genellikle deri ya da süet kumaştan elde edilmektedir. Her ikisi de yapısı gereği silahlar için uygun ürünlerdir. Evde silah kılıfı yapımı yapılacaksa çok kalın malzemelerin seçilmemesi gerekir. İnce bir deri ya da süet kılıfı yeterli olur. Silahın sahip olduğu ebadın 3 katı boyutunda kumaş kullanımı yeterlidir. Bunun yanı sıra dikim ve yapıştırma işlemleri için iğne, iplik ve güçlü bir yapıştırıcıya ihtiyaç duyulur. 

Evde Silah Kılıfı Nasıl Yapılır?

Evde silah kılıfı yapımı sırasında farklı tekniklerden bahsedilebilir. Kumaş seçimleri tamamlandıktan sonra kumaşlar düz bir zemine yayılır ve silah kumaşın üzerine bırakılır. Silahın konumu kumaşa 3 adet sığabilecek şekilde olmalıdır. Sonrasında silahın sahip olduğu şekle uygun bir biçimde makasla kumaş kesilmeye başlanır. Silahın sınırından en az 4 cm. dışarıdan kesim işlemleri yapılmalıdır. 

Silah Kılıfı markaları

Kesim işlemleri tamamlandıktan sonra kesilen kumaş kesilmemiş olan kısmın üzerine konarak aynı şekilden bir adet daha çıkarılır.

Beretta silah kılıfı


Canik Silah KIlıfı

Sonrasında iki kumaş parçası üst üste gelecek şekilde birbirine tutturulacaktır. Bu aşamada güçlü bir yapıştırıcı ile yalnızca kenar kısımları birbirine yapıştırılır. Yapışmanın sonrasında da iğne ve iplikle dikim işlemleri yapılarak silah kılıflarının yapımı tamamlanacaktır.

Evde Silah Kılıfı Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekli?

Silah kılıfının yapımı sırasında bazı ayrıntılara dikkat edilmezse sonuç bir hüsran olabilir. İlk olarak kesilecek olan deri parçasının silah boyutundan biraz daha büyük olması çok önemlidir. Kenar kısımları dikileceğinden kumaş parçasının kullanım alanı düşer. Bu durum hesaba katılarak silah kılıfı yapımı sırasında daha büyük kumaşların kesimi gerekli olacaktır. 

 Türkiye'de ve dünyada Silah Kılıfları

Kumaş kesimi sırasında silahın namlu kısmının şekli takip edilir. Ancak silahın elle tutulan kısmında silah şeklinin takip edilmesi şart değildir. İlk olarak silahın şeklinde kesilen kılıflar sonrasında silahın ne kadarlık bir kısmı dışarıda bırakılacaksa o seviyede kesilir. Genellikle silahın tutma kısmı tamamen dışarıda kalacak şekilde kesim işlemlerinin yapılması gerekli olmaktadır. 

Profesyonel Silah Kılıfları Nasıl Yapılır?

Profesyonel silah kılıfı yapımı ise biraz daha farklıdır. Daha kalın materyallerin kullanımı mümkündür. Deri seçiminde daha sert ve kaliteli malzemelere yönelmek mümkün olur. Silah için en uygun ebatlar belirlendikten sonra özel makineler ile kumaşların kesimi yapılır. Kesim işlemlerinin tamamlanmasının ardından dikiş makineleri ile kılıflar dikilecektir. 

Arsan Silah Kılıfı

Deri malzemelerde ekstra gözler elde edilebilir. Küçük deri parçaları ile imal edilen gözler özel yapıştırıcılar ile kılıfa dahil edilir. Bu parçaların da dikim işlemlerini yapmak mümkün olmaktadır. Tüm işlemler makineler tarafından yapıldığı için son derece sağlam ürünler elde edilmiş olacaktır. Kısa sürede çok kaliteli kılıflar üretilerek satışa sunulur.

Silah Kılıfı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Evlerinde silah kılıfı yapımı deneyen ve memnun kalmayan kişiler profesyonel bir kılıf almak isterlerse bilinçli davranmaları şarttır. Kılıflarını alırken silahları ile birlikte denemeleri doğru olur. Eğer internet üzerinden alınacaksa silah modeline uygun olduğundan emin olunması çok önemlidir. 

Malzeme kalitesi her zaman ön planda olmalıdır. Kılıfın kopması ile silahın yere düşmesi ciddi bir güvenlik açığı meydana getirir. Bunun yanı sıra kısa süre içerisinde yırtılan ya da delinen kılıflar da büyük bir sorun ortaya çıkarmaktadır. Tabi ki bütün bunlara ek olarak fiyatlarını da göz önünde bulundurmak gerekli olacaktır. 


 


 

Browning Tabanca Kılıfı

Browning kılıfları ülkemizde ve Amerika'da en çok kılıf üreten ve uzun yıllardır kaliteden ödün vermeyen bir firmanın ürünüdür. Yüksek kaliteli polimer tabanca kılıfları alanında oluşturulan ve taktik atış camiasında iyi bilinen Browning Tabanca Kılıfı, en yüksek fiyat-performans oranına sahip ürünlerle tanınır.


 Bersa Silah Kılıfı

Bersa tabanca kılıfı ülkemizdeki ilk polimer tabanca kılıflarından biridir. Yüksek kaliteli polimer gövdesi ve tüfek dostu levhaları ile uzun yıllardır silah sahipleri, polis ve askerler tarafından denenmiş bir üründür. Ömür boyu garanti mottosu taşıyan firma, satış sonrası teknik destek ve yedek parça konusunda büyük bir başarıya imza atacak gibi görünüyor. Yumuşak ve esnek bir polimer kulp isteyenler için bir seçenek olabilir. Sarsılmaz büyük boy kılıf, toma canik tp9 serisi tüfek kılıfı, toma sar9 kılıf ve toma girsan tabanca kılıfı gibi modelleri ile siyah, beyaz ve çöl renklerinde 3 farklı üründe model olarak sunulmaktadır.

Kılıf sarsılmaz kollar

Sarsılmaz Silah Kılıfı Çin menşeili, polimer kalitesinde ve tüfeklerle tam uyumlu çok başarılı bir üründür. Görünüş ve kullanım açısından polimer tabanca kılıfları arasında en başarılı olanlardan biridir. Silah kılıfları farklı silahlar için üretilmektedir. Birkaç tane sayalım; cytac glock tabanca kılıfı, sigac cyter sig kılıfı, cytac bere kılıfı, cytac kılıf cz 75 gibi bir çok ürünü bulunmaktadır. İç mekan silah kılıfları ve dış mekan silah kılıfları alanında oldukça başarılı bir firmadır. Cytac tabanca kılıfı, Polissepeti'yi ülkemizde daha çok silah severlerle buluşturan, ömür boyu garantili yüksek kaliteli bir üründür. Yine Cytac'ın ürettiği Amomax tabanca kılıfları fiyat ve performans açısından oldukça başarılı ürünlerdir.


 Silah kılıfı çeşitleri ve modelleri nelerdir?

Silah kılıfı, tüfeği pantolonun içinde taşımanıza izin veriyorsa, buna dahili silah kılıfı diyoruz. Genellikle kemere klipslerle takılırlar ve deri, plastik veya kumaştan yapılabilirler. Yine korse kol kılıfları örneğin kol kılıfları tedarik edebiliriz. Korse pantolon kılıfı özellikle atletik şortların altında başarılıdır. Kemeri pantolonun dışında tutmak için kullanılan av tüfeği yastıklarına dış mekan kılıfları denir. Dış kılıflar, silahın taşınmasına izin veren bir çatal veya kürek köprüsü ile kemere bağlanır. Koltuk altı kılıfı, adından da anlaşılacağı gibi, koltuk altı veya koltuk altı tabancası taşımak için kullanılan bir kılıftır. Sivil kullanıcılar için bir üründür. Evet koltuk altı kılıfı, kışın mont veya ceket altında silahını rahat ve gizlice taşımak isteyenler için bir alternatif olabilir. Ancak yaz aylarında tek takım elbise (ama tişört vb.) üzerinde kullanıma uygun olmadığını unutmamalıyız.

silah kılıfısilah kılıfı

 

Bacak takozları tamamen bu tiplerin dışındadır ve genellikle silahın bacak veya bacak üzerinde taşınmasını sağlayan standart bir silah kılıfıdır. Polis veya askerlerin kullandığı vazgeçilmez aksesuarlardan biridir. Şarjör kılıfı, her silah kullanıcısı için olmazsa olmaz bir aksesuardır. Yedek şarjör, personel (Asker, Polis, Jandarma, Özel Güvenlik ve Kamu Kolluk Kuvvetleri) için fazlasıyla bulundurulması gereken ekipmanlardan biridir. Her markanın kendine özgü tasarımı ile tüfeğinizin kalibresine göre yedek şarjör kapağını sayfamızdan temin edebilirsiniz.

 

Silah kılıfı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Pano ne için kullanılacak? Bu, cevaplanması gereken ilk sorudur. Daha sonra kapşonlunun kullanım amacı belliyse marka, stil, malzeme veya modele göre filtreleme yaparak kısa mesafe sepet alışverişinizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Sivil giyim için üniforma ve kollu olan ürünleri yapıldıkları malzemelere göre (deri, kumaş, plastik vb.) ayrı ayrı listeledik. İhtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda sitemizden uygun fiyatlı silah kılıfları alabilirsiniz. Yeni şeyler öğrenmek, silah skinlerini takip etmek, kullanım alanları ve daha birçok detay için sayfamızı takip edebilirsiniz.